ШҚУ ЖОО-лардың 15 академиялық артықшылық орталығын құру жөніндегі республикалық жобаға қатысады

2025 жылға қарай С.Аманжолов атындағы ШҚУ зерттеу университеті болуға тиіс, ол үшін университет жоғары оқу орындарының 15 академиялық артықшылық орталығын құру жөніндегі республикалық жобаға қатысуда.

Академиялық артықшылық орталықтарын құру жөніндегі жоба және «Мықты өңірлік жоғары оқу орындары» жобасы жоғары оқу орындарының халықаралық имиджі мен бәсекеге қабілеттілігін арттыруға, университеттердің зерттеу және инновациялық экожүйесін қалыптастыруға бағытталатын болады.

Бұл жоба университетке жоғары оқу орындары ғылымын дамытуда үлкен серпіліс жасауға, Шығыс Қазақстан экономикасын дамыту үшін өндіріспен және бизнеспен тығыз интеграциялануға мүмкіндік береді.

Баспасөз қызметі